ФОТО| Тешка сообраќајна несреќа во струмичко

277
Архивска илустрација

Tешка сообраќајна несреќа се случи во саботата утротот на патот Ново Село – Сушица во струмичкиот регион.

Околу 8 утрово возачот на автомобилот изгубил контрола над возилото, излетал од патот и се превртел.

Во моментот се врши увид на лице место, а повредените итно се пренесени во струмичката болница.

Повеќе поединости за овојх сообраќањен инцидент се најавени за подоцна во текот на денот.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.