ФОТО: Тешка сообраќајка кај МТВ, се преврте „лада нива“

ФОТО: Телеграф

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи вечерва кај Македонската радио телевизија едно лице е повредено и префрлено во Ургентниот центар, јавува порталот Телеграф.

Станува збор за судар на две возила со скопски регистарски таблички “Рено Меган“ и “Лада нива“, при што, поради превртувањето на ладата со повреде се здобил совозачот од ова возило.

Се уште не се познати причините за сообраќајната несреќа, а полицискиот увид е во тек.