ФОТО: Тешка сообраќајка кај Сити Мол, се судрија БМВ и Ауди

226

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на раскрсницата помеѓу улиците Никола Парапунов и булеверот Илинден, во близина на трговскиот центар City Mall, јавува Скопјеинфо.

Во судирот учествувале две возила, БМВ и Ауди. Засега нема информации за повредени или жртви. Екипите не итната медицинска помош се излезени на терен.

vozilo1

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.