(ФОТО) Тешка сообраќајка во Капиштец

838

Сообраќајна несреќа попладнево се случила на булеварот „Теодосиј Гологанов“, во близина на Млечен ресторан, во скопската населба Капиштец.

Од МВР за Курир потврдуваат дека имаат пријава за случена сообраќајка во која учествувале „Цитроен“ со тетовски регистерски ознаки и мотоцикл. Повеќе детали од полицијата најавуваат по завршување на увидот кој е во тек.

Порталот Лидер, кој објави фотографии од несреќата, пишува дека мотоциклистот се здобил со тешки повреди, фрактура на черепот и е хоспитализиран, а полесно повредена била и една девојка.

Официјална потврда за овие информации нема.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.