ФОТО: Уметност на труднички стомачиња

Уметничката Кери Престон, која е мајка на две деца својот талент го прикажала на труднички стомачиња.

Од ликови како што е Бамби, до слатки кенгури, кутриња и разни други мотиви, за Кери нема препрека кога се работи за сликањето.

Досега таа направила 130 уникатни дела. Ова се само дел од нив…

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

13

14

15

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.