(ФОТО) Венецуела собори американски авион

127

Стратешката команда на вооружените сили на Венецуела соопшти дека неутрализирала авион со американски ознаки кој го нарушил воздушниот простор на земјата.

Заедно со соопштението приложени се и фотографии од соборениот авион во пламен на кој се гледа и серискиот број. Според првичните податоци, се работи за приватен авион од марката „Хавкер 800“ кој вчера извел регистриран лет на територијата на Мексико.

Засега нема официјални информации за местото на инцидентот и состојбата на патниците и екипажот.

https://twitter.com/Libertad020/status/1280863374449000449?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1280863374449000449%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fpress24.mk%2Fvenecuela-sobori-amerikanski-avion-foto

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.