ФОТО ВЕСТ: Е вака се навива за Германија

105

Освен по светската титула на Германија и победничкиот погодок на Марио Геце, финалниот натпревар ќе биде запаметен и по убедливи најзгодниот фан на Германија кој се појави на трибините на стадионот во Рио да Жанеиро и веќе познатата формула на Лариса Рикелме, мобилниот да биде сместен меѓу градите, го привлече вниманието на сите фудбалски фанови во целиот свет.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.