ФОТО Вице Заев во кафеана на средба со Филипче

Братот на премиерот Зоран Заев, Вице, имал неформална средба во кафеана со министерот за здравство Венко Филипче.

Причината на средбата што се случила во Дојран е непозната а за неа нема најава ниту од кабинетот на Филипче ниту од Владата.

На социјалните мрежи има разни шпекулации за природата на средбата кои не се негираат или потврдуваат.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.