ФОТО/ ВИДЕО: Ѓорче сардисано од полиција

119

Голем број полициски службеници и припадници на специјалните единици се распоредени по улиците на скопската населба Ѓорче Петров откако попладнево група од стотина млади луѓе се собра на улицата Ѓорче Петров во знак на протест поради вчерашното убиство на матурантот Ангел Петковски.

image

Толпата млади околу 18 часот се собра на главната улица во населбата и се упати во домот на убиеното момче. Во моментов толпата обезбедува од голем број полицајци си заминува од населбата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.