ФОТО+ВИДЕО: Момче две години ја растело косата за да направи перики за дечињата болни од рак

158

Кога Томас Мур ја видел неговата мајка како гледа видео на Фејсбук од девојче кое ја загубило косата заради рак, добил идеја.

На речиси 8 години Томас сам одлучил да ја пуши косата за подоцна да им ја подари на децата кои ја изгубиле заради хемотерапиите.

01

На тоа се посветил цели 2 години. И за тоа време пораснал прилично голема и густа коса.

02

Детенце кое ја враќа вербата во идните генерации.

04-1

07-1

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.