3.8 C
Skopje
среда, декември 6, 2023

(ФОТО) Во Струмичко и Кумановско пронајдени неексплодирани гранати

Пиротехничари на Дирекцијата за заштита и спасување во с. Костурино, Струмица пронашле артилериска граната од 75мм.

Во с. Виштица, Куманово е пронајдено стабилизатор од минофрлачка граната 120 мм.

Од ДЗС информираат дека неексплодираните средства безбедно се подигнати за понатамошна постапка.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.