ФОТО: Змија се пикна под автомобил, ја извлекувале два часа

135

Змија создаде паника меѓу граѓани на булеварот Немањица во Ниш.

Женскиот смок бил долг речиси два метри и се пикнал под автомобил кој бил паркиран. Извлекувањето на змијата траело дв час, а граѓаните на помош ги викнале волонтерите „Зоо планета“.

2zmija.jpg500

Змијата била однесена надвор од градот и пуптена во природа.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.