Фотографија која го потресе светот: Сите ќе ве кажам на Бога!

80

Со голема брзина на социјалните мрежи се шири трогателна фотографија од мало момче од Сирија кое претрпело тешки повреди во крвавите инциденти.

Момчето се здобило со сериозни повреди, вклучувајќи внатрешно крварење, а лекарите не биле во можност ништо да сторат.

Оваа фотографија  настанала за време на војната во Сирија, каде што цивилното население настрада во конфликтот меѓу силниот лојален режим и бунтовниците.

momce

Веднаш се рашири на социјалните мрежи, а особено е ужасна приказната зад фотографијата.

Очигледно, момчето се здобило со сериозни повреди, вклучувајќи внатрешно крварење, иако толку мало, имало само три години, почувствувало дека ќе почине.

 

Пред да почине, според приказната рекло: Сите ќе ве кажам на Бога!

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.