ФОТОI Премиерот Ковачевски на зимски одмор, а на журка со министри од ДУИ и непознати женски личности

По Новата Година премиерот Димитар Ковачевски отпатувал на зимски распуст и тоа на Попова Шапка. Иако нема снег, тој на ова планинско место престојува од 01 јануари до денес.

Последен пат беше присутен во јавноста за време на новогодишната прослава во еден скопски локал. На една од последмите фотографии до која дојде редакција на Хроника.мк тој е во весело друштво на министрите Фатмир Бесими, Бујар Османи и Артан Груби.

На фотографијата се присутни и непознати женски особи.

На Попова Шапка Ковачевски бил сместен во приватен објект.