Фризури што ќе се носат ова лето (ФОТО)

Познатите фризери за ова лето препорачуваат лефтерни, романтични и фантастични фризури за престојната летна сезона.

Ако се земат предвид фризурите на познатите дами и идеите на нивните фризури, може да се каже дека овие осум стилови ќе бидат ин оваа сезона.

Асиметричен паж

Доколку досега сте носеле рамна паж фризура, еве една идеја како да ја освежите вашата фризура така што предните краеви ќе ви бидат за нијанса подолги…

Воб (брановита долга боб фризура)

Долгиот боб, или Лоб сите го обожаваат затоа што не бара постојано фенирање. Пуштете го ветерот да ви ја замрси косата или оставете природно да се исуши за да добиете ваква фризура.

Повеќе фризури на следните страници…

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.