Фронтменот на „Нови фосили“ тешко повреден во сообраќајка: Ве молам, молете се да се разбуди од кома!

147

Некогашниот фронтмен на групата „Нови фосили“, Рајко Дујмиќ се здобил со тешки повреди на главата, откако со својот автомобил излетал од пат кај Равна Гора.

Според информациите, Дујмиќ од силината на ударот излетал од автомобилот и моментално се наоѓа во болница на интензивна нега.

„Ве молам, молете се да се разбуди од кома“, напиша неговата сопруга Снежана на социјалните мрежи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.