Фудбалските прволигаши го играат 16.коло

95
коло

Лидерот на табелата Вардар е домаќин на Ренова, додека во Кратово играат Силекс и Пелистер (во средата во Битола играа дуел од Купот).

На стадионот Чаир, Шкупи ја пречекува Брегалница, а Победа е домаќин на Македонија ЃП.

Почетокот на сите натпревари е во 13 часот.

Табела: Вардар 34 бодови, Шкендија 30, Пелистер 28, Работнички 23, Ренова 20, Силекс 19, Шкупи 15, Победа 14, Македонија ЃП 10, Брегалница 8.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.