Гатузо ќе остане во Наполи уште една сезона

Тренерот Џенаро Гатузо ќе продолжи да работи во Наполи каде дојде во декември 2019 година.

На 30 април, 42-годишен фудбалски стручњак има право да ја искористи клаузулата за рано заминување од клубот, но тој нема да го стори тоа.

Гатузо има намера да го изработи договорот со Наполи до крајот, а тоа е завршување на сезоната 2020/21.

По 26 кола, неаполитанците го заземаат 6. место во Серија А.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.