20.8 C
Skopje
сабота, јуни 25, 2022

Гази Баба е подготвена за зимско оддржување, вели Стефковски

47

Градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски ја информираше јавноста дека утрово оддржа прв состанок со кризниот штаб на општина Гази Баба.

– На состанокот присуствуваа претставници на фирмите за зимско оддржување. Започнуваме со навремени подготовки за зимскиот период. Мора да има и ќе има навремено чистење и оддржување на улиците од снег.Кризниот штаб и фирмите за оддржување се подготвени за постапување на терен, напиша Стефковски во својата Фејсбук објава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.