Гејови треба да бидат надвор од ИВЗ

69

Претседателот на ИВЗ Сулејман Реџепи, денеска на новинарско прашање одговори околу ултиматумот кој му го постави Скендер Бузаку.

„Ние сме тука за друга работа. Не се занимавам со геј. Гејови треба да бидат надвор од ИВЗ“, рече Реџепи.

Завчера Скендер Бузаку, му упати ултиматиум на реџепи до петок да поднесе оставка од местото реис или во спротивно ќе објави докази за финансиски криминал.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.