-2 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

Герила акција: СДС-19, можеме и полошо! (ФОТО)

143

До редакција на БРЕГАЛНИЧКИ.МК пристигнаа фотографии од повеќе градови во Источна Македонија на кои се забележуваат исцртани графити на повеќе објекти и површини.

Графитот кој наликува на логото на СДСМ впишан во форма на Корона вирусот со напис „СДС-19 МОЖЕМЕ И ПОЛОШО” во текот на ноќта бил исцртан низ градовите ширум Брегалничкиот регион од општините на цела источна Македонија.

На овој начин граѓаните преку герила акција упатуваат порака до СДСМ преку која го пренесуваат својот став и расположение кои ги имаат кон политики на владеачката партија со кои функционерите на СДСМ ја претворија Македонија во земја која најлошо се справува со заразата од Ковит-19, пишува порталот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.