Германец фатен со дрога во Тетово

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Џ.(22) од Сојузна Република Германија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори.

На 04.08.2022 во Тетово, полициски службеници извршиле преглед во возило „бмв“, управувано од пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

Од судија на претходна постапка му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.