Героски: Одложете го викендот без ДДВ, не бидете лудаци!

Новинарот Бранко Героски бара од Владата да го одложи Викенд без ДДВ поради рекордните бројки на заразени со Ковид-19 во Македонија. Денеска беа регистрани 364 новозаразени со ковид-19 што е убедливо највисока бројка од почетокот на пандемијата.

“Викенд без ДДВ” е повик на масовно групирање во затворени простори. Одложете ја оваа акција, не бидете лудаци!, пишува Героски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.