Гевгеличанец нападнал и силувал девојка

Одделението за внатрешни работи Гевгелија поднело кривична пријава против Д. П. (24) од Гевгелија заради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“, информираа денеска од СВР Струмица.

Имено, на 19 овој месец во викенд куќа во гевгелиско село, пријавениот физички нападнал 24-годишна девојка од Гевгелија, по што со закана со остар предмет извршил обљуба врз неа.

Како што информираа од полицијата во текот на денот тој ќе биде изведен пред судија на претходна постапка.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.