Гевгелија: Приведен грчки државјанин кој криумчарел мигранти

151

Поради основано сомнение за сторено кривично дело „Криучарење мигранти“, во полициската станица-Гевгелија е приведен грчкиот државјанин К.И.(56).

Против истиот е поднесена кривична пријава со која е предаден на Основното јавно обвинителство , од чија страна му е одредена мерка притвор во траење од осум дена.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.