Ги навреди ли Шекеринска докторите и си поигра ли со најголемиот христијански празник Велигден?

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејбсук профил сподели фотографија во пресрет на најголемиот христијански празник Велигден.

Таа едно од велигденските јајца го ишара со маска асоцирајќи на медицинскиот персонал кој овој период се бори против коронавирусот.

-Велигден во време на корона: јајце-вирус и јајца-доктори. Во кутија од бајадери.
И на хероите им треба малку чоколадо, напиша Шекеринска на својот профил на Фејсбук.

Со ова јавноста на големо прашува дали таа ги навреди докторите и медицинскиот персонал, а со тоа и си поигра и со најголемиот христијански празник?

Дали сакаше таа да алудира на поткуп на медицинскиот персонал со бонбониери?!

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.