Ги застрелал братот и сопругата, па си пресудил

53

Двојно убиство и самоубиство кои се случиле во близина на Тирана ја вознемири албанската јавност.

Според полициски информации Ферит Колѓини (60) по расправијa  го застрелал својот брат Рамадан Колѓини (55), па сопствената сопруга Султане Колѓини (50) по што сам си пресудил. Причините и мотивите се уште се напознати.

Полициски извори потврдуваат дека се испитува и можноста во нив да пукало четврто лице, поради фактот што биле раскарани со друга фамилија од Кукс.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.