Го качил во автомобил, па го принудил да му најде пари

283

Дваесет и петгодишен радовишанец заработи кривична пријава за изнуда и противправно лишување од слобода, информираат од Министерството за внатрешни работи.

На 20-ти минатиот месец, 25-годишниот С.К. од Радовиш го повикал три години постариот К.С. од Струмица да се качи во неговото возило, а потоа заедно отишле во кафеаната на С.К.. Таму напаѓачот го внел К.С. во кујната, го принудил од мобилниот телефон да се јави на негови блиски роднини да му донесат пари.

По ова, истиот ден мајката на К.С. го пријавила случајот во полиција.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.