Голем одзив на граѓаните во Ѓорче Петров и Аеродром (ФОТО)

124

Според најновите информации од терен, висока излезеност има во скопските општини Ѓорче Петров и Аеродром.

Во Ѓорче Петров до 13 часот и обработените податоци гласале над 8 илјади гласачи.

Во Аеродром до 13 часот и обработените податоци гласале близу 13 илјади гласачи.

Инаку, досега до 13 часот гласале вкупно 360.565 гласачи, додека право на глас имаат 1.824.864 граѓани.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.