(ВИДЕО) Голем пожар на Ибица

38

Голем пожар денеска избувна на Ибица во пристаништето Сан Антонио, а според очевидци, зафатен е и еден хотел.

Според сведоци, во гаснењето на пожарот, кој избувнал околу 16 часот по локално време, учествуваат хеликоптери и авион, пишува британски Сан.

Сан Антонио е многу популарна туристичка дестинација туриста и е познат по бројните плажи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.