Голем пожар во хемиска фабрика во Турција

17

Голем пожар избувна во хемиска фабрика во индустриската зона Тузла во Истанбул, објавија турските медиуми.

Засега нема информации за повредени лица, а причината за пожарот не е позната.

Медиумите објавија снимки на кои се гледаат огромни столбови густ чад.

На местото на инцидентот веднаш пристигнале противпожарни екипи, кои се обидуваат да го изгаснат огнот од три страни, но засега тој не може да биде ставен под контрола.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.