Голем пожар во Мостар

15

Голем пожар синоќа изби во индустрискката зона во Мостар, при што огнот зафати простор од неколку километри.

Во гаснењето на огнот, што загрози приватни и деловни објекти, покрај пожарникарите се вклучија и граѓаните. Работата на пожарникарите беше отежната  од силниот ветер. Во гаснењето на огнот учествуваа пет противпожарни возила. Нема информации за евентуални жртви.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.