Голема поплава во Неготино

101

По обилниот дожд во Неготино, на терен интервенираат неготинските пожарникари.

Командирот на Територијалната противпожарна единица Иле Илиев за МИА изјави дека со пумпи ја црпат надојдената вода во строгиот центар на градот.

Жителите на Неготино паметат неколку поплави во градот во минатото, од кои две поголеми

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.