Топло до средината на неделава, следи пад на температурата

26

Метеоролозите најавуваат циклон кој ќе почне од среда и ќе носи пад на температурите а ќе дува и ветер од северен правец.

Облачноста ќе расте како што ќе одминуваат деновите а веќе од четврток ќе пристигнат и првите дождови ова есен. Максималните дневни температури ќе се движат помеѓу 14-17 степени.

Провејување на снег е можно на повисоките места поради продорот на студениот северен ветер.

Ноември според метеоролозите ќе биде под влијание на влажна маса при што ќе има почести врнежи.

Значи стабилното и суво време ќе го имаме уште два дена. Ви предлагаме да уживате денеска и утре во сонцето а од средината на неделава полека да се подготвувате за јакни.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.