Големи септемвриски промоции во „Скин Солушн“

Ако се прашувате дали постои начин за хидратација на кожата до нејзините најдлабоки слоеви, одговорот се крие во мезотерапијата, која исто така може да биде и совршен начин за борба против целулитот и масните наслаги.

53

Промотивни септемвриски третмани во специјалистичката ординација по дерматовенерологија и естетска медицина „Скин Солушн“, кои опфаќаат и мезотерапија за подмладување на кожата на лицето, вратот и деколтето.

Ако се прашувате дали постои начин за хидратација на кожата до нејзините најдлабоки слоеви, одговорот се крие во мезотерапијата, која исто така може да биде и совршен начин за борба против целулитот и масните наслаги.

Делување на мезотерапијата

Станува збор за безболна метода која со помош на иглички во кожата се  вбризгнува коктел кој се состои од витамини, аминокиселини и хијалуронска киселнина. Со Мезотерапијата се поттикнува производството на колаген, еласин и хијалурон. Со оваа метода се наналуваат брчките и се подобрува тонусот на кожата.

Бидејќи се изведува со специјални мали игли, третманот е речиси безболен. Единствен несакан ефект може да биде појава на црвенило и модринки кои се повлекуваат за неколку дена.

Третманот се препорачува за кожа од 20 до 70 години, бидејќи според типот на кожата се користи соодветен коктел. Времетраењето на третманот е од 15 до 20 минути Се препорачува серија од четири третмани, по еднаш во неделата за да се постигнат најдобри резултати.

Бидејќи се изведува со специјални мали игли, третманот е речиси безболен. Единствен несакан ефект може да биде појава на црвенило и модринки кои се повлекуваат за неколку дена.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.