21 C
Skopje
недела, јули 12, 2020

Големиот поддржувач на Заев и СДСМ со нови небулозни пораки

135

Скандалозниот провладин аналитичар, новинар и идеолог на СДСМ, Бранко Тричковски на својот фејсбук профил објави нов небулозен статус кој уште еднаш покажува патолошка омраза кон сѐ и сите кои имаат поинакви ставови од политичката опција што тој ја поддржува

„Да знам дека ќе се соберат десет милијарди евра за Курбиново, веднаш би го запалил“!-напиша тој.

Тричковски, исто така, не престанува да испраќа јавни закани и морбидни пораки до јавни личност. Но власта на СДСМ, и од власта контолираните правосудни институции го штитат и тој досега за разлика од други лица, не одговара за упатените закани и навреди.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.