Горан Папаз и Ансамбл Билјана ќе го отворат Охридскиот џез фестивал

Охридскиот џез фестивал ќе биде отворен со концерт на Горан Папаз и Ансамбл Билјана, а како гости на истиот ќе се појават, гитаристот Танче Гроздановски и перкусионистот Ратко Даутовски. Концертот ќе биде на 31.08 во предворјето на црквата Св. Софија во Охрид со почеток од 20:30 часот.

На вториот ден од фестивалот кој ќе се одржи на 01.09 исто од 20:30 часот, концертно ќе се претстави Џон И. Апелгрен со неговиот квартет.

Главен организатор на џез фестивалот е Општина Охрид а помагатели на истиот се Алкалоид Скопје и Жито Леб Охрид.
Официјалното лого на фестивалот е изработено од страна на Астра Дизајн Охрид.
Со овој фестивал, Општина Охрид како никогаш до сега ја збогатува туристичката понуда со квалитетни настани и манифестации.
Влезот е слободен за сите љубители на добрата музика.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.