Горивата од полноќ со нови цени

71

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 1,5 денари.

Цената на ЕУРОСУПЕР БС-98, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и Екстра лесното масло за домаќинство се зголеми за 1 денар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.