Горивата со нови цени од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска одлучува за новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела РКЕ одлучи цените на бензините, Екстра лесното масло за домаќинство и мазутот да останат непроменети. Дизелот, пак поевтини за два денари.

Ова се актуелните цени на горивата.

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 95,50 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 98,00 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 94,00 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 94,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 52,840 (денари/килограм)

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.