Гостиварец силувал 15- годишно девојче, полицијата го уапси

59

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава  против Џ.Б.(52) од село Чајле, гостиварско.

Според пријавеното, квичната е поднесена бидејќи во текот на 2018 година извршил обљуба врз 15-годишна малолетничка од гостиварско село.

Пријавениот Џ.Б. бил лишен од слобода и одредена му е мерка притвор.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.