Град Скопје утре ќе прска против комарци

29

Центарот за управување со кризи соопшти дека Град Скопје утре во раните утрински часови ќе прска против комарци.

„Од Град Скопје известуваат дека утре во раните утрински часови ќе се изврши првата фаза од авионската дезинсекција на подрачјето на Град Скопје, против ларви од комарци. Доколку временските услови не го дозволат вршењето на дезинсекцијата, истата ќе се изврши првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни, во истиот термин“, велат од ЦУК.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.