Градежништвото во февруари со пад од 15 отсто

19

Заводот за статистика објави пад на градежништвото во февруари 2019 година од цели 15 отсто. Навистина поразителни резултати. Нема инвестиции, нема изградба на инфраструктура, а и тоа што беше изградено, неможе ниту да се доврши ниту да се пушти во употреба.

Автопатот за Штип сеуште не е пуштен, патот за Сопиште, а да не зборуваме за автопатот Кичево- Охрид. Во градот Скопје не се гради ниту еден капитален проект, а како да се гради кога градоначалникот наместо да работи се шета во Барселона и си гледа лига на шампиони, пишува во Фејсбук статусот на Комисија за финансии на ВМРО – ДПМНЕ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.