Градоначалничката на Битола Петровска позитивна на Ковид-19

47

Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска е позитивна на вирусот Ковид-19. Оваа информација таа вечерва ја сподели на социјалната мрежа Фејсбук.

о резултатите од денешниот направен тест се утврди дека сум позитивна од COVID 19. Следните денови согласно препораките останувам во изолација. Бидете во добро здравје, напиша таа.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.