3.8 C
Skopje
четврток, декември 7, 2023

Градоначалникот на Кисела Вода за промена на сијалици наместо 250.000 евра, сака да потроши десет пати повеќе

Наместо 250.000 евра за промена на сијалици колку што реално чини и е предвидено за оваа студија, градоначалникот сака да потроши енормни 2,4 милиони евра. Значи ние, некого ќе го направиме богат на грбот на сите нас, граѓаните на Кисела Вода, истакна во своето излагање советникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓеорѓиевски.

Советникот даде и конкретен предлог

„Да набавиме четири ранчиња кои се доволно да ја обслужат целата општина и сијалиците да ги променат оние кои претходните години ги донесоа од штаб, ги насадија на работа и не знаат што да прават со себе, каде се наоѓаат. Ем конечно ќе сработат нешто, ем ќе нѐ чини поевтино“, рече Ѓеорѓиевски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.