Градоначалникот Ѓорѓиевски на терен каде што избувна голем пожар во Пинтија-Кисела Вода

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, од каде започна проблемот со немањето на струја во Скопје, веднаш излезе на терен со цел расчистување на причините за пожарот кој предизвика прекин на струјата во Скопје, пишуваат Инфомакс.мк.

Ѓорѓиевски моментално излезе од партискиот настан во Филхармонија и за најскор можен рок стаса на местото на настанот, пишува порталот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.