Грозни: Терористи упаднaле во црква, има мртви и повредени

554

Во црква во центарот на грузиската престолнина Грозни упаднале терористи по што се слушнале пукотници. Според локалните медиуми има мртви и повредени.

Медиумите пренесуваат дека терористите се обиделе да ги заробат верниците. Се  наведува и дека  има повредено полицаец ,а еден верник бил ранет.

Четири екстремисти се обиделе да земат заложници  во црквата „Св. Архангел Михаил“ во Грозни, главниот град на Чеченија, но по акција на специјалните сили терористите се убиени , соопшти претседателот на Чеченија Рамзан Кадиров.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.