Груевски на средба со претседателите на националните сојузи на глувите и телесните инвалиди за нивните нови права

84

Премиерот Никола Груевски, денеска ќе оствари средба со претседателите на националните сојузи на глувите и на телесните инвалиди за новите права за целосно глуви лица и за квадриплегии кои почнуваат да се реализираат од оваа година.

Средбата ќе се одржи во Владата во 12,30 часот.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.