Груевски: Прогонот против Чавков е лична одмазда на Заев

235

Поранешниот премиер на државава Никола Груевски од Унгарија се огласи по повод апсењето на поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.