Груевски на промоција на нови книги

115

Премиерот Никола Груевски денеска ќе присуствува на промоција на нови книги од капиталниот проект „Превод на дела од македонската книжевност на шест странски јазици“.

Настанот ќе се одржи во Македонскиот народен театар.

Почетокот на настанот е предвиден за 13:00 часот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.