Македонија

Груевски се огласи на Фејсбук по договорот за името (ВИДЕО)

Груевски се огласи на Фејсбук по договорот за името  (ВИДЕО)

Поранешниот премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, доцна синоќа се огласи на Фејсбук за договорот со Грција.